5 typów książek idealnych na wakacjeTak jak i my w wakacyjne miesiące na pewno wybierzesz się na zasłużony urlop. Do walizki koniecznie spakuj książkę!
Jaka literatura jest najlepszym uzupełnieniem słodkiego lenistwa? Poznaj nasze typy.


kryminał
Wśród najczęściej polecanych książek na wakacje są na pewno kryminały. Dreszczyk emocji, nutka niepewności i narastające napięcie sprawiają, że nie możemy się od nich oderwać. Idealne są więc na urlop, kiedy mamy na takie przyjemności więcej czasu. Jeśli nie masz pomysłu, poszukaj wśród propozycji autorstwa mistrzyń i mistrzów gatunku: Agathy Christie, Camilli Lackberg, Jo Nesbo, Jamesa Ellroya.


romans
Na urlopie doskonale sprawdzą się także książki z drugiego bieguna, czyli takie, w których na pierwszy plan wysuwa się nie zbrodnia, a romantyczne uczucie. Książki o miłości mogą mieć charakter wyciskacza łez, przygody przypadkowo zwieńczonej zakochaniem lub pełnych intryg sag. Na urlop weź ze sobą taką, która pasuje do Ciebie najbardziej. Może będzie to jedna z tych: Dama nie kłamie Juliany Gray, Wszystko, co w tobie kocham Samanthy Young, Tylko jedna noc Simony Ahrnstedt, Czas burzy Adriana Grzegorzewskiego czy Miłość na Bali Tanyi Valko.


poradnik/psychologia
Wakacje to czas, w którym wiele z nas sięga po pozycje z zakresu psychologii, filozofii, pedagogiki czy literatury motywacyjnej. Tym razem jednak może zrezygnuj z książek nastawionych za sukces zawodowy. Zamiast tego, poczytaj o dbaniu o swoje wnętrz, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, zdrowym trybie życia, organizacji życia codziennego, relacjach z bliskimi, odnajdywaniu własnego ja i sposobach na odnalezienie spokoju ducha. Jeśli ciekawi Cię ta tematyka, sprawdź: Współczesna bogini R. Bowgen, Eat Pretty. Jedz i bądź piękna J. Hart,  I jak tu się dogadać B. de Barbaro, Zacznij od dziś. Poznaj siebie M. Lee Patel, Sekret szczęścia. 7 fundamentów życiowej radości M. Shimoff.


 edukacja 
Chwile dla siebie można też wykorzystać efektywnie. Jeśli chcesz poleżeć i uciec myślami od codzienności, ale masz naturę pracoholiczki lub po prostu nie chcesz wolnego czasu zmarnować, sięgnij po książkę, z której czegoś się nauczysz. Sztuka origami, kultura Chin, biografia Stalina,  a może nawet tajniki fizyki kwantowej? 


 przewodnik
Jeśli już mowa o edukacji...Odwiedzając nowe miejsce warto je lepiej poznać. Koniecznie zabierz ze sobą przewodnik, który Ci to ułatwi. Najlepiej wybierz taki, który nie tylko podpowie, jakie miejsca warto zobaczyć, ale i przekaże o nich coś więcej: przybliży historię, kulturę, obyczaje i język danego kraju, regionu czy miasta. Taka lektura nigdzie nie pochłania tak bardzo, jak na miejscu.


photos via: parkandcube.com, thechrisellefactor.com, fallenamongstthestars.tumblr.com, amazon.com, pinterest.com, thelondoner.me, laurenconrad.com, fashionmenow.co.uk, careergirldaily.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger