Translate

Porady stylistki * Jak zorganizować torebkę?Na pewno nie raz zdarzyło Ci się przez dobre pięć minut szukać czegoś w torebce lub nawet wszystko z niej wyrzucić, żeby w końcu to coś znaleźć. I przy okazji usłyszeć żarty na temat pojemności kobiecej torebki. W przypadku wielu z nas prawda o bałaganie w torebce niestety nie jest mitem. 

Może to się wydawać błahostką, ale warto to zmienić. Grzebanie w torebce w popłochu nie wygląda zbyt profesjonalnie a i najzwyczajniej w świecie utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Mamy dla Was jednak kilka porad, jak utrzymać porządek i zorganizować wnętrze najpotrzebniejszego akcesorium do naszych codziennych stylizacji. Niech nawet znalezienie wsuwki lub agrafki nie będzie dla Ciebie problemem! 


Jeśli masz tendencje do gubienia rzeczy we własnej torebce, staraj się kupować takie, które mają przegródki i kieszenie. Im większa torebka, tym powinna mieć ich więcej. To samo dotyczy jej charakteru. W imprezowej kopertówce wystarczy Ci nawet jedna mała przegródka, ale w torebce na co dzień masz ze sobą zdecydowanie więcej rzeczy. Warto wybrać taką, która ma też chociaż jedną kieszeń zewnętrzną.

Utrzymywanie porządku znacznie ułatwiają też torebki nieco szersze i mające możliwość rozchylenia. Wtedy masz możliwość zobaczenia całego jej wnętrza i nie musisz zdawać się na domyślanie się, co znalazło się w zasięgu błądzącej po omacku ręki.


Mając już taką torebkę... wykorzystuj jej możliwości. Może się to wydawać śmieszne, ale znamy wiele pań, które nie mogą znaleźć potrzebnej rzeczy, mimo że mają ich w środku tylko kilka. 

Zwykle nie mamy możliwości schowania każdej z rzeczy, którą chcemy ze sobą zabrać w osobnej kieszonce i przegródce. Wybierz więc te, których w ciągu dnia potrzebujesz najczęściej i to je oddziel od innych. Zwykle będą to telefon, klucze czy portfel.


Do uporządkowania innych rzeczy wykorzystaj etui, wizytownik, piórnik czy kosmetyczkę. Grupuj je kategoriami! Pomadkę z maskarą, długopis z zakreślaczem. Oczywiście nie musisz robić tego z całą zawartością torebki. Duże rzeczy łatwiej się znajdą, ale np. spinki i gumki do włosów warto schować razem, bo samotne na pewno w torebce przepadną.


Bądź konsekwentna. Portfel za każdym razem wkładaj do przegródki po lewej stronie, a klucze do najmniejszej kieszonki. Albo odwrotnie. Najważniejsze, byś nauczyła się chować poszczególne z najważniejszych rzeczy zawsze w to samo miejsce.

Trudnym, ale koniecznym dla wielu z nas krokiem w drodze do lepszej organizacji, jest ograniczenie zabieranych ze sobą na co dzień rzeczy. Dotyczy to nawet tych, które zajmują mało miejsca i wydają się niegroźne! Podczas kilkugodzinnego wyjścia raczej nie będziesz potrzebować szminek w paru kolorach czy kilku długopisów.

Nawet jeśli każdego dnia nosisz do pracy tę samą torebkę, codziennie rano lub wieczorem sprawdzaj jej zawartość. Wyrzuć opakowanie po gumie do życia czy niepotrzebny już rachunek. Wyjmij to, co nie przyda Ci się danego dnia.


A Wy jakie macie sposoby na walkę z bałaganem w torebce?


photos via: carriebradshawlied.com, thejoyparadeblog.com, usmagazine.com, southerncurlsandpearls.com, letmewearthat.com, thechrisellefactor.com, golden-strokes.com, orchidgrey.blogspot.com, 101thingsgirlsbelike.com, hightailinginhighheels.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger