Translate

Varenna - Lago Di Como

 


Jezioro Como to miejsce pełne uroku i piękna. Posiada wiele przeuroczych miejsc, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i nacieszyć wszystkie zmysły. Dlatego jest to kultowe miejsce, gdzie wiele znanych gwiazd  ma tutaj wakacyjne wille. Przybywając nad jezioro Como, znajdziesz się w prawdziwym raju z pięknymi krajobrazami, uroczymi wioskami i pyszną kuchnią.

Jezioro położone jest między Szwajcarią a Włochami na północy Włoch i jest jednym z najpiękniejszych jezior w Europie. Jezioro jest tak piękne, że National Geographic Magazine uznał je za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi.

Jezioro Como oferuje wiele zajęć rekreacyjnych, takich jak pływanie, piesze wycieczki, jazda na rowerze, pływanie łódką lub po prostu relaks na jego brzegach. Możesz odwiedzić niektóre z najbardziej znanych miejsc, na przykład Villa Monastero, Balbianello lub Villa Carlotta.

Varenna to małe malownicze miejsce, w którym możesz cieszyć się wakacjami w prawdziwym włoskim stylu!

Można tu również znaleźć jedne z najbardziej luksusowych marek we Włoszech: Gucci, Versace czy Dolce&Gabbana mają własne wille nad jeziorem Como. Warto jednak pamiętać aby wybrać się tam poza sezonem wakacyjnym, my byliśmy w kwietniu i było idealnie ze względu na pogode jak i mniejszą ilość turystów.
Będąc w Varennie i okolicach na pewno musisz zobaczyć;


1. Villa Monastero - przepiękna ogromna willa, położona nad samym jeziorem, otulona wspaniałym ogrodem. w środku w budynku aktualnie znajduje się ciekawe muzeum, jednak sam spacer po obszernych ogrodach willi to ok 2-3 godziny podziwiania lokalnej flory i fauny. Wisterie, pnące róże, śródziemnomorskie drzewka i przede wszystkim ogród z cytrusami. I chyba jest on najpiękniejszym punktem. 
2.  Restauracja Barimollo nad przepiękną zatoczką centrum Varenny - chyba najbardziej kultowe miejsce dla instagramerów. Białe metalowe koronkowe stoliki, krzesła, obsadzone tysiącami kwiatów, przepyszna kuchnia, chłodne prosecco a w tle majestatycznie pływające łódki i urocze kolorowe kamieniczki na wzgórzach miasteczka.3. Starówka Varenna


4. Port w Varennie i koniecznie rejs retro łódką lub małym stateczkiem po jeziorze i okolicznych równie urokliwych miasteczkach - jak dla nas najlepszy środek transportu po lokalnych miejscach, zamiast tracić czas na jeżdżenie autem i szukanim drogi, idealne niezapomniane punkty widokowe z samego jeziora.  

5. Spacer po klimatycznych, romantcznych pnących się góra dół uliczkach, w każdym zakamarku znajdziesz małą restauracyjkę lub mały sklepik.

6. Kilka dziesiąt minut w góre nad miasteczkiem znajduje się wiele wartych wysiłku wspinaczki punktów widokowych. po okolicach prowadzi wiele turystycznych szlaków.


2 komentarze:

  1. Namiary na noclegi w Karpaczu - https://www.lesnydwor.karpacz.pl/lesny-dwor/o-nas Może się przyda na przyszłość. Ogólnie Polska w ostatnich latach niesamowicie się rozwinęła turystycznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne miejsce. Jednak podobno najlepiej jest wybrać się tam wiosną lub jesienią. Najpiękniej widać jezioro. W lato zachęcamy do odwiedzenia Riwiery Tureckiej. Morze, plaża i piękna roślinność - to spotka Panią na miejscu.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger