Translate

Analiza kolorystyczna co to takiego i dlaczego warto znać swoje koloryOdkrywanie najlepszych kolorów w analizie kolorów to najlepszy sposób na stylizację, ponieważ pomaga znaleźć kolory, które uzupełniają Twoje naturalne piękno i sprawiają, że wyglądasz promiennie i młodzieńczo.

Noszenie niewłaściwych przypadkowych kolorów może sprawić, że będziesz wyglądać na przytłoczoną, zmęczoną i starszą. Analiza kolorów to proces, który pomaga znaleźć kolory, które nas uzupełniają, od ubrań i makijażu po włosy i biżuterię. 

Istnieją różne techniki i wskazówki, których eksperci używają do określenia palety kolorów danej osoby i jest to zindywidualizowany proces. Odkrywając swoje najlepsze kolory, możesz zbudować lepszą spersonalizowaną i bardziej świadomą garderobę, która zmaksymalizuje Twój czas i pieniądze. Ponieważ wybrane kolory będą zgodne z Tobą i Twoim osobistym stylem, a przede wszystkim podkreślą Twoje naturalne piękno.


(Załączona kolorystyka dotyczy jednego typu True Summer) Aby dowiedzieć się więcej napisz do mnie novamoda(małpa)novamoda.pl lub kliknij tutaj 

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego w niektórych kolorach wyglądasz niesamowicie dobrze, a inne po prostu Ci nie służą? Nie chodzi tylko o osobiste preferencje, psychologie koloru czy trendy w modzie – chodzi o Twoją wyjątkową indywidualną sprzyjającą palete barw. 

Tu właśnie pojawia się analiza kolorystyczna.


Analiza kolorystyczna to proces, który pomaga Ci odkryć najlepsze indywidualnie dobrane kolory na podstawie Twojego odcienia skóry, koloru oczu i koloru włosów. Rozumiejąc, które kolory uzupełniają Twój naturalny koloryt, możesz stworzyć garderobę, która podkreśli Twoje piękno i sprawi, że poczujesz się pewnie i stylowo. Będzie jakby wizytówką Ciebie jako osoby.

Dlaczego odkrywanie najlepszych kolorów jest tak ważne? Na początek, może zaoszczędzić Twój czas i pieniądze. Ile razy kupiłaś ubranie w kolorze, który świetnie wyglądał na modelce, bo Twoja koleżanka świetnie w nim wyglądała tylko po to, by zdać sobie sprawę, że Tobie akurat wcale dana rzecz nie pasuje? Znając swoje najlepsze kolory, możesz uniknąć kosztownych błędów modowych i skupić się na stworzeniu indywidualnej garderoby, która naprawdę Ci odpowiada.

Dowiesz się jakie kosmetyki do makijażu stosować, jakie kolory jaki rodzaj.

Jak wygląda analiza kolorystyczna?

Najlepiej robi się testy koloru na nieopalonej twarzy, w naturalnym świetle dziennym, bez makijażu.

Ja pracuje na 4 głownych sezonach kolorystycznych: wiosna, lato, jesień i zima. Oraz szczegółowych 12 podtypach kolorystycznych. Ten obraz daje najbardziej szczegółowe wskazówki i pomaga dobrać spersonalizowaną paletę barw.

Po ustaleniu jakim jesteś typem, wybieramy kilka najbardziej sprzyjających Tobie kolorów - dostajesz ode mnie paletę kolrów, ok 70 z dokłądnymi numerami panteonie. Tak żebyś w każdej wolnej chwili mogła do niego zajrzeć i się zainspirować.

Ponad to tworze zestawy i bloki kolorystyczne, żebyć wiedziała w jaki sposób można łączyć najlepiej wybrane barwy.

Na koniec dostajesz ode mnie ponad 30 stronnicowy raport, uwzględniający;

- szczegółowe informacje dotyczące twojego podtypu

- dobraną paletę barw,

- wskazówki makijażowe,

- wskazówki sugestie dotyczące koloru włosów,

- garderobę kapsułową opartą na Twojej barwie kolorów

- ponad 12 stron inspiracji stylizacji - w stylu Smart Casual, Casual, Evening Glow etc

- paletę inspiracji stylu wybranej gwiazdy, w Twoim Typie kolorystycznym

- inspiracje znanych osób z Twojej palety barw,

- gotowe zestawy jak łączyć ze sobą kolory,

- wskazówki dog indywidualnego stylu w oparciu o Twoją sylwetkę.

(Załączona kolorystyka dotyczy jednego typu True Summer) Aby dowiedzieć się więcej napisz do mnie novamoda(małpa)novamoda.pl lub kliknij tutaj 
Ponadto noszenie najlepszych kolorów ma pozytywny wpływ na nastrój i pewność siebie. Kiedy nosisz kolory, które uzupełniają Twój naturalny koloryt, Twoja skóra wygląda jaśniej, oczy błyszczą, a włosy lśnią. To może dać ci naturalny blask i młodość to tak jakby nałożyć na co dzień magiczny filtr w którym wyglądamy poprostu pięknie.


(Załączona kolorystyka dotyczy jednego typu True Summer) Aby dowiedzieć się więcej napisz do mnie novamoda(małpa)novamoda.pl lub kliknij tutaj 
(Załączona kolorystyka dotyczy jednego typu True Summer) Aby dowiedzieć się więcej napisz do mnie novamoda(małpa)novamoda.pl lub kliknij tutaj 
(Załączona kolorystyka dotyczy jednego typu True Summer) Aby dowiedzieć się więcej napisz do mnie novamoda(małpa)novamoda.pl lub kliknij tutaj 


Źródła: 

1. https://youreverydaystyle.com/why-discovering-your-best-colors-is-the-ultimate-clothing-hack/

2.https://www.today.com/style/color-analysis-rcna67335

3. https://stylerebelmama.com/diy-your-color-palette-for-your-style/

4 komentarze:

 1. Kiedyś myślałam, że czarny to mój kolor - do wszystkiego pasował, niby taki elegancki, ale jednak nie! Po wizycie u profesjonalnej kolorystki dowiedziałam się, że zdecydowanie ten kolor, a także inne odcienie szaro-bure do mnie nie pasują. Potem wprowadziłam do swojej szafy więcej kolorów. Bardzo ciekawy wpis. Uważam, że każda kobieta powinna podarować sobie taką wizytę i poznać swoją analizę kolorystyczną. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda! To duża dawka sporej wiedzy, która wiele ułatwia

   Usuń
 2. Warto wiedzieć, jakie kolory nam pasują a jakich unikać. Super rady.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że nie w każdym kolorze dobrze się czujemy i trzeba wiedzieć, jakie ubrania wybierać.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger