Inspirations - męska piżama w kobiecym wydaniu

 

Dotychczas kojarzyły się tylko z typowo łóżkowym przebraniem, ewentualnie z wolnymi dniami spędzanymi na szwendaniu się po domu.. Niemniej zawsze pozostawały bardzo stylową częścią damskiej garderoby, jedno-kolorowe, z czarną bądź białą lamówką, w paski, groszki... zasadniczo w męskim stylu, ale w kobiecym wydaniu, dostosowana do damskiej drobniejszej sylwetki.

Dziś wychodzą na ulicę i salony dosłownie, co o tym myślicie, aby zaadoptować części piżamy do codziennej garderoby? 

Audrey Hepburn w Śniadaniu u Tiffanego


Blair Waldorf w Plotkarze

Gwynyth Paltrow, sesja dla Harper's Bazaar

Sophia Loren

i piżama w wydaniu street style:-)
Photos via: street style from sartorialist.com, jakandjill.com, others google graphic

6 komentarzy:

 1. Aj kocham film "Coco Chanel" po za tym, jestem olbrzymia fanka tego rodzaju piżam, kojarzą mi się z USA:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przyznam szczerze, że nie lubię kobiet w męskich stylizacjach. Wszystko, co kobiecie powinno być pokazywane. Męskie stylizacje powinni nosić mężczyźni. Tak samo jest z butami, bo wiem, że wiele kobiet rozgląda się za takimi propozycjami, szczególnie w wersji sportowej. Ale męskie buty, to męskie buty, a tutaj https://butymodne.pl/meskie-buty-riko-c532.p22.html można znaleźć fajny link do ciekawej strony z butami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z przedmówczynią, w męskich stylizacjach kobiety nie wyglądają najlepiej. Jest tylko jeden wyjątek utarty przez amerykańskie filmy - kobieta w męskiej koszuli o poranku. W innych przypadkach moim zdaniem nie wychodzi to najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie zadawałam sobie sprawy, że piżama damska może być stylizowana jakimiś kreacjami. Jednak jakby nie było to nie można złych rzeczy powiedzieć o aktualnych piżamach, gdyż wiele z nich wygląda jak normalne ciuchy noszone na co dzień. Mi się kiedyś zdarzyło wyskoczyć w piżamie do sklepu i jakoś nie czułam się dziwnie i również nie zwracałam na siebie uwagi.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Stylizacje , Blogger