Książka na lato * Lekcje Madame Chic Inspirująca opowieść - idealna na leniwe, letnie popołudnie. Autorka w zabawny sposób odkrywa sekrety   sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze – wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako Paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by z szarej myszki pozbawionej manier i stylu, zacząć  żyć à la française.

Poniżej przedstawiam Wam kilka cennych rad, które mam zamiar wcielić w życie:

- 10 rzeczy w szafie - niemożliwe? 
Zrób czystkę w swojej szafie, odłóż wszystkie sezonowe ubrania, nieodpowiednie na daną porę roku. 
Wybierz 10 rzeczy z Twojej garderoby i przeprowadź eksperyment w określonym czasie (u mnie na początek będą to 2 tygodnie). Pamiętaj, nie wliczamy w to okryć wierzchnich, strojów wizytowych, dodatków, butów oraz rzeczy typu basic, np. podkoszulki, topy. 
Po przeprowadzeniu eksperymentu zastanów się co jest dla Ciebie odpowiednie, a co nie, może warto coś dodać lub wyrzucić? Najważniejsza sprawa, to ćwiczenie ma sprawiać Ci radość.  
Ja zaczynam od jutra, moje doświadczenie opiszę wkrótce...


- znajdź swój prawdziwy styl 

Noś tylko te ubrania, które lubisz, w których wyglądasz świetnie i które odzwierciedlają, to kim jesteś. W kwestii swojego stylu zaufaj instynktowi. W głębi duszy wiesz, czy coś dla Ciebie pasuje, czy nie. 

- odkryj proste przyjemności   
Czerpanie prostych przyjemności z najbardziej prozaicznych rzeczy może stać się kluczem do szczęśliwego i fascynującego życia. Może to być pyszna kawa w Twojej ulubionej kawiarni i do tego coś słodkiego (w moim przypadku obowiązkowo mój ulubiony tort bezowy) i nie miej wyrzutów sumienia... 
 Naucz się zmieniać swoje syzyfowe prace, w przyjemne doświadczenia - ja uwielbiam gotować i ta codzienna, prozaiczna czynność, sprawia mi wiele radości. 
Zwolnij tempo i staraj się nie żyć w wiecznym pędzie, zatrzymaj się na chwilę. 
Ważne jest także pozytywne nastawienie, z nim znacznie łatwiej pokonywać codziennie trudności. 


 - dbaj o zachowanie formy 

Dbanie o kondycje stało się bardzo modne i aż serce się raduje, kiedy widzę ludzi na rowerach, biegaczy, ćwiczenia w parku ... Ludzie w końcu wstają z kanapy. Nie musisz być wielką fanką ćwiczeń fizycznych i siłowni, wystarczy, że auto zamienisz na rower, zamiast windą, biegnij schodami, a z autobusu wysiądź przystanek wcześniej i zrób sobie spacer...


- jedzenie 

Warto wypracować pozytywne nastawienie do tego co i jak jesz. Stosuj technikę przysmaku, żeby każdy posiłek był dla Ciebie wyjątkowy, niezależnie od okoliczności. Staraj się, aby jedzenie było dobrej jakości i podane w zachęcający sposób 

Kasia/


Fragmenty pochodzą z książki Jennifer L. Scott - " Lekcje Madame Chic"1 komentarz:

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger