Translate

Inspiracje modowe * jak uporać się z bałaganem w szafie?

akcesoria do włosów, Carrie Bradshaw, fashion tips, porady stylisty, przegląd szafy, stylistka, inspiracje modowe, porady, porządek w szafie,


Czy często stajesz przed szafą i w pośpiechu szukasz ulubionego ciuszka, który oczywiście gdzieś się schował? Tracisz czas i energie. A może być inaczej,  wystarczy uporządkować swoją szafę i z przy odrobinie wysiłku stworzyć garderobę o jakiej zawsze marzyłaś. Teraz jest na to idealny moment. Słyszałyście o rytuale "osoji"? Nakazuje on uporządkowanie domu, aby w Nowy Rok wkroczyć z czystą energią. Także spieszcie się, bo zostało nam niewiele czasu. Mam nadzieje, że moje wskazówki zainspirują Was do uporządkowania swojej garderoby.

1. Wyjmij z szafy wszystkie przedmioty bez wyjątku, następnie umyj wnętrze szafy wodą z mydłem i wytrzyj do sucha. Teraz możesz przejść do segregacji odzieży.

2.  Z pewnością przeraziła Cię wielka sterta szmatek..., mnie zawsze zastanawia to jak to zgromadziłam? Zatem do dzieła, zaczynamy segregację, proponuję podzielić odzież na grupki: bielizna, t-shirty, bluzki, spodnie i spodenki, sukienki i spódnice, marynarki, swetry, akcesoria (buty, paski, torebki). Teraz przyjrzyj się każdej kupce z osobna i rzeczy, których nie będziesz nosiła, bez sentymentów wrzuć do worka. Odzież możesz komuś oddać, wymienić się z koleżankami lub sprzedać na portalach aukcyjnych.

Odzież, którą zostawiasz, podziel na letnią i zimową. Teraz, kiedy mamy zimę, zrób miejsce na grube swetry i okrycia wierzchnie, a letnie fatałaszki schowaj wysoko.

3. Następnie możesz przejść do rozmieszczenia w szafie tego, co Ci zostało. W tym momencie warto szafę wyposażyć w jednakowe wieszaki odbrej jakości, które posłużą przez lata, a odzież na nich będzie wyglądała nie tylko ładnie, ale zachowa też prawidłowy fason. Idealne są wieszaki drewniane.
 Świetnym rozwiązaniem jest wyposażenie  szuflad w specjalne przegrody, aby osobno trzymać poszczególne rodzaje Twojej bielizny lub akcesoria. Buty możesz włożyć w specjalne pudełka, przez które widać ich zawartość lub podpisz kartoniki.
 Wśród wieszaków można dodatkowo zawiesić zapach lawendowy odstraszający ewentualne mole.

 4. Dodatkowo możesz poszczególną elementy odzieży skomponować w zestawy, to z pewnością zaoszczędzi Ci dużo czasu przy porannym szykowaniu się. 
 photo Ikea.com.pl


Poniżej  inspiracje jak można zorganizować szafę lub garderobę:

photo pinterest.com
Po takiej rewolucji z pewnością zyskałaś dużo miejsca, także teraz przy okazji wyprzedaży możesz uzupełnić garderobę o brakujące elementy i cieszyć się dobrą energią.
/Kasia

1 komentarz:

  1. 53 year old Associate Professor Ferdinande Brosh, hailing from Fort Erie enjoys watching movies like "Legend of Hell House, The" and Lapidary. Took a trip to Historic City of Ayutthaya and drives a Optima. Widok na strone wydawcy

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger