8 naszych ulubionych książek o modzie, które warto przeczytać


Jesienna, niezachęcająca do wychodzenia z domu aura to idealna wymówka na zaszycie się pod kocem z książką. Dziś przedstawiamy Wam listę naszych modowych must-read, ponadczasowych książek o modzie, które warto znać. 1. Pokaż swój styl Aimee Song
Od lat pozostająca w ścisłej czołówce listy najpopularniejszych blogerek modowych dziewczyna napisała poradnik, który nie tylko został pięknie wydany, ale rzeczywiście zawiera sporo ciekawych rad i wskazówek. Przez wiele, nawet najbardziej popularnych influencerów uważana za najlepszy podręcznik w zakresie obsługi najważniejszego dla branży mody kanału social media, Instagrama.

2. Love, style, life ▪ Garance Doré
To książka nie tylko o ubieraniu się, ale zbiór refleksji na temat życia. Czytelniczkę autorka  – uznana fotografka i blogerka, od lat uważana za ikonę stylu – traktuje jak koleżankę. Chce podzielić się z nią nie tylko modowym, ale i życiowym doświadczeniem, jednak bez zadufania i nonszalancko (jak na Francuzkę przystało).


3. Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań?Antonina Samecka
Jak wskazuje tytuł, książka zachęca do zastanowienia się, co „dają” nam ubrania. Jak wpływają na nasze samopoczucie, czy pomagają w osiąganiu tego, co sobie zamierzymy i wreszcie, co zrobić, by z ubioru wyciągnąć jak najwięcej korzyści, m.in. żeby dodawał nam pewności siebie. Na to i wiele innych pytań razem z autorką odpowiedzi szukają polscy eksperci i analitycy mody, tacy jak Karolina Sulej czy Piotr Zachara.

4. Paryski szyk. Podręcznik styluInes de la Fresange i Sophie Galet
 Moda się zmienia, ale zachwyt kobiet z całego świata nad niewymuszonym, a równocześnie niesamowicie szykownym stylem Francuzek nie. Kto nauczy go lepiej niż słynna modelka i ikona stylu oraz dziennikarka francuskiego Elle?5. Dress Scandinavian ▪ Pernille Teisbaek
 Książka wydana w tym roku i namiętnie kupowana obecnie przez blogerki modowe. Autorka jest duńską stylistką i trendsetterką. Warto zapoznać się z jej radami dotyczącymi stylu, bo
rozpoczęty jakiś czas temu popularnością słowa hygge zachwyt nad skandynawskim stylem życia trwa w najlepsze.

6. Lekcje Madame Chic ▪ Jennifer L. Scott
Kolejna pozycja na temat stylu Francuzek dowodzi, że faktycznie zachwyca i intryguje on tysiące z nas. Podtytuł brzmi: Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu”, co zdradza, że ta książka to nie tylko zbiór modowych porad. To ciekawa historia Amerykanki, która podczas pobytu we Francji nauczyła się nie tylko stylu, ale i życia po francusku.

 
7. How to Dress for Success ▪ Edith Head, Joe Hyams
Trudno wskazać bardziej ponadczasowy tytuł. To książka, która wydana została po raz pierwszy w...1967 r. Autorka stylizowała takie ikony stylu jak Grace Kelly, Audrey Hepburn i Sophia Loren,  a opisane przez nią zasady nie tracą na ważności.

8. Czarna księga stylu ▪ Nina Garcia
Kultowa pozycja napisana jeszcze przed nastaniem ery internetowych influencerek przez ekspertkę w zakresie mody i stylu. Ponadczasowa.

photos via: katelavie.com, pinkpeonies.com

1 komentarz:

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger