Hello Monday * Jak radzić sobie z krytyką? 9 radNiestety, jak bardzo byśmy się nie starali, jak dobrzy byśmy nie byli, krytyka zawsze może nas dosięgnąć. Jak sobie z nią radzić? Przyjmowanie krytyki to sztuka niełatwa. Ale z czasem można się jej nauczyć. 

Bądź opanowana
Nie burz się, a jeśli wiesz, że mogłabyś zareagować zbyt gwałtownie, poczekaj z odpowiedzią. Przemyśl usłyszane słowa.

Nie odbieraj jej personalnie.
Jeśli krytyka dotyczy np. Twojego wyglądu czy sposobu wykonywania obowiązków zawodowych i pochodzi ze sprzyjającego Ci źródła, postaraj się nie odbierać jej personalnie. Odnosi się przecież tylko do jednego z setek Twoich działań, a nie do Ciebie jako całości.

Przejmuj się tylko opinią osób, na których Ci zależy
...i takich, których podziwiasz. Wtedy wiesz, że mają dobre intencje.


Konstruktywna krytyka
Tylko taka może Ci się na coś przydać. O zwyczajnie niemiłych komentarzach spróbuj zapomnieć.

Nie słuchaj nieżyczliwych
Postaraj się jak najszybciej wyrzucić z głowy przykre słowa osób, o których wiesz, że zwyczajnie nie życzą Ci dobrze. Może krytyka z ich strony wynika z zazdrości?

Niech Cię zmotywuje
Krytyka absolutnie nie może sprawić, że porzucisz swój cel. Niech będzie odwrotnie. Mało co motywuje do pracy tak, jak chęć pokazania innym, na co Cię stać.


Wykorzystaj ją!
Wyciągnij z niej to, co dla Ciebie najlepsze. Może faktycznie mogłabyś robić coś inaczej? Lepiej?

Nie rozpamiętuj
Wyciągnij z krytyki wnioski, ale zapomnij o całej przykrej sytuacji. Nie skupiaj się na niej za bardzo, nie analizuj każdego słowa.

Doceń swoje starania
Popełniłeś błąd? Każdy je popełnia! Ale często największym możliwym błędem jest niepodjęcie wyzwania. Dlatego bądź z siebie zadowolona mimo wszystko.


 photos via: lifewithme.com, katelavie.com, fromkatewithlove.com, larevuedekenza.fr, elle.fr, voguesongofstyle.com, vogue.fr

1 komentarz:

  1. Ja mam luźne podejście do tego co mówią o mnie inni ludzie. Ja też nie mówię o nich pomyślnie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger