Translate

Hello Monday * Jak efektywnie pracować w domu?W dzisiejszych czasach nierzadko zdarzają się sytuacje, w których musimy pracować w domu. Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerką i pracujesz tak dzień w dzień, czy w domowych pieleszach musisz kończyć dodatkowe zadania, taka praca wbrew pozorom nie jest łatwa. We własnych czterech ścianach często trudniej nam się skupić, łatwiej się rozpraszamy, stale coś odrywa nas od obowiązków. 

Jak sobie z tym poradzić? Mamy dla Was kilka rad, które ułatwią pracę z domu i sprawią, że staniecie się bardziej produktywne.


Wyłącz się
Żeby efektywnie pracować, Twoje myśli powinny krążyć tylko wokół pracy. W domu jest to trudniej osiągnąć, niż w biurze czy po prostu przestrzeni zewnętrznej, jak biblioteka, czy nawet kawiarnia. Co może pomóc? Poproś domowników, żeby nie przeszkadzali Ci w określonych godzinach, nie baw się z psem. Niby oczywiste, ale nawet pytanie o drobnostkę może wybić Cię z rytmu pracy.


Rób sobie przerwy
Pracując w domu, często zmuszasz się do pracy non stop, ponieważ domowa atmosfera sprawia, że wydaje Ci się, że nic nie robisz. Ale przerwy są potrzebne. W biurze też robisz sobie kawę i zamieniasz z kimś parę słów, nie wspominając już o przerwie na lunch.


Dobra organizacja pracy
To właśnie we wspomnianych przerwach zajmuj się innymi rzeczami niż pracą. We własnych katach, łatwiej się rozkojarzyć. Otoczenie stale przypomina nam o innych obowiązkach. Ale gdy tylko coś Ci się przypomni, nie porzucaj wykonywanej pracy i nie zajmuj się tym od razu. Najlepiej spisuj zadania na kartce i wróć do nich w wyraźnie wyznaczonej do tego chwili.


Porządek
Zadbaj o to koniecznie. Niech ład panuje nie tylko na biurku, ale i w zasięgu Twojego wzroku. To sprawi, że mniej rzeczy będzie Cię rozpraszać i łatwiej będzie Ci skupić się na pracy.

A może Wy macie jakieś rady? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzachphotos via: inspiringwit.com, for allthingslovely.com, crystalinmarie.com, brooklynblonde.com, hellofashionblog.com, abeautifulmess.com, designlovefest.com, stylebyemilyhenderson.com, lovelyindeed.com,  ispydiy.com, carriebradshawlied.com

2 komentarze:

 1. u mnie wygląda to na zasadzie pracy na kanapie z nogami na ławie i laptopem na kolanach :)

  _____________
  ♥ Blog dla kobiet daria-porcelain.pl ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. A gdzie dobrze realizowana stolarka okienna w Krakowie? Tutaj - https://kniz.pl/
  Może gdzieś indziej? Szukam sprawdzonych usług. Gdzie się wybrać?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger