Translate

Summer weekend getaway * czyli gdzie odpocząć w letnie weekendy i popołudnia?Przed nami wiele tygodni lata. Wysokie temperatury i słońce aż proszą o wypad za miasto i ucieczkę od miejskiego zgiełku. W pobliżu Poznania wiele jest miejsc, które oferują atrakcje dla fanów różnego typu aktywności. Zobaczcie, gdzie warto spędzić letni weekend lub popołudnie.

 Wioska norweska Arendel
Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego dnia mogą być odwiedziny w skandynawskiej wiosce. W lesie we wsi Zagórów założono norweską osadę z drewnianymi domkami mieszkalnymi, , miejscami do biwakowania, rowerami i kajakami, a nawet zwierzakami z północy, takimi jak renifery, kuce szetlandzkie i kuce fiordzkie.


 Plaże nad jeziorem Kierskim
 Na plaży w Chybach odpoczniecie od miejskiego zgiełku. Ten odcinek jeziora Kierskiego nie jest szczególnie oblegany. Znajdziecie tu kameralną atmosferę, dużo cienia padającego od wysokich drzew, piękne widoki i okazałe molo.

Po tej samej stronie jeziora, w Baranowie znajdziecie inną przyjemną plażę. Przy hotelu i restauracji Kaskada możecie wypocząć, popływać, skoczyć do wody z trampoliny, pograć w badbingtona, boule czy siatkówkę. Szczególnie ciekawymi atrakcjami są flyboard i deski SUP.
 
 Tropicana w Owińskach

Ciekawą plażę oferują Owińska. Tamtejsze kąpielisko jest czynne tylko w sezonie wakacyjnym i jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się tropikalnym „wystrojem”:  sztucznymi palmami czy parasolami z trzciny. Na miejscu znajdują się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: wyciąg do nart wodnych i wakeboardu, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw i boisko do piłki plażowej.


Kaskada - Kiekrz

jezioro, plaża gdzie przyjmenie z głośników sączą się chilloutowe tony, kolorowe drinki wydawane z baru. Ale co najfajniejsze to możliwość wyporzyczenia żaglówki, roweru wodnego czy ostatnio b modnego Supa

 Lusówko

Miło odpoczywa się nad jeziorem Lusowskim. Tuż obok plaży znajduje się bar, boisko do gry czy wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Solei Golf
Pole golfowe na obrzeżach Poznania. Trzydzieści stanowisk dla graczy tuż obok pięknej rezydencji Soleil dogodnie położonej tuż obok jeziora Strzeszynek. Świetne miejsce dla tych, którzy chcieli by spróbować golfa po raz pierwszy.

Muzeum Mickiewicza

Niewiele osób wie, że niedaleko Poznania znajduje się muzeum Adama Mickiewicza. Mieści się w pięknym pałacyku w Śmiełowie, w którym przez kilka tygodni mieszkał sam wieszcz. W środku można podziwiać piękne wnętrza i eksponaty, z których część dotyczy życia i twórczości poety, a wokół znajdują się piękne tereny spacerowe. 


Kórnik
Wiele osób na pewno słyszało o tym miejscu, ale nie każdy, że Kórnik to nie tylko piękny zamek ze słynną „Białą Damą”. To także bajeczne arboretum, najstarsze i najbogatsze w Polsce i Jezioro Kórnickie z piękną nową promenadą, pomostami, molo i platformą widokową, strzeżoną plażą, kawiarniami i statkami wycieczkowymi. 
 

 Gołuchów

Na romantyczną wycieczkę można wybrać się też do wsi Gołuchów. Przyciąga pięknym renesansowym zamkiem z pokaźnymi basztami, który otoczony jest terenami zielonymi idealnymi na przechadzkę. Nieopodal znajduje się zagroda żubrów.
  
photos via: helloitsvalentine.fr,  akwenczerwonak.pl, mnp.art.pl, polskieszlaki.pl, kaskada-hotel.pl

3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. We fragmencie „Kaskada - Kiekrz” słowo „wypożyczenia” napisane jest przez rz.

      Usuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger