Translate

Hello Monday: Jak zwiekszyć zasięgi na Instagramie?


Instagram już dawno przestał być on platformą dla fanów fotografii czy wirtualnym pamiętnikiem. Obecnie równie często pełni rolę narzędzia do budowania wizerunku

Jak się przebić i zwiększyć swoją popularność w tym serwisie? Jak wyróżnić się spośród tysięcy innych profili i przyciągnąć followersów? Mamy dla Was parę wskazówek.


Pierwsze, co przychodzi do głowy, to oczywiście zdjęcia. Dziś, żeby zdobyć zaangażowanych fanów i zbudować prawdziwą społeczność nie wystarczy już zwykłe selfie czy zdjęcie szczeniaczka. Wysoka jakość, ciekawe ujęcia, dopracowane kolory, poprawione tło... Wiele Instagrammerek używa nie jednej, a kilku aplikacji do obróbki graficznej. Często nawet nie uproszczonych wersji na urządzenia mobilne, a profesjonalnych programów komputerowych.

Oprócz tego, liczy się kreatywność i pomysł. Zdjęcia muszą opowiadać historię. Podobnie zresztą, jak podpisy pod nimi. Wiele blogerek nie opisuje zdjęć jednym zdaniem, a zmienia swój profil w minibloga


Równie ważny jest opis całego profilu. Postaraj się, by był ciekawy i zachęcił odbiorców do zostania na dłużej. W pierwszej linijce dodaj ulubiony cytat czy oryginalny slogan. Użyj możliwości dodania lokalizacji, linku, profilu działalności, emoji i tagów (teraz w opisie profilu słowa poprzedzone kratką także działają jak hashtagi!). Warto oddać opisem charakter profilu i dać do zrozumienia, jaka treść się na nim pojawia. #Foodie, #Travel, #Flatlay a może #OOTD?

Jeśli już jesteśmy przy zawartości, postaraj się być konsekwentna. Spójność profilu jest bardzo ważna. Twoi obserwatorzy zostali z Tobą, ponieważ lubią określone treści. Postaraj się czymś wyróżnić. Łatwiej będzie Ci to osiągnąć, jeśli Twój zakres działania nie będzie zbyt szeroki.


Konsekwencja odnosi się także do wyglądu zdjęć. Po wejściu na nowy profil ukazują się nie pojedyncze zdjęcia, a cała siatka. Zadbaj o to, by do siebie pasowały! Programy do obróbki graficznej umożliwiają kreowanie presetów, które sprawiają, że różne zdjęcia można przerabiać w podobny sposób i upodabniać do siebie. Wiele influencerek, także polskich, sprzedaje zaprojektowane przez siebie presety i poradniki, jak z nich korzystać.

Masz piękne zdjęcia, ciekawe opisy....i co dalej? Jak sprawić, by zobaczyło je więcej osób? Cóż, społeczności na Instagramie budowane są w oparciu o regułę wzajemności. Aktywnie udzielaj się więc na profilach innych osób: czytaj, lajkuj, komentuj, dodawaj do obserwacji. Nie jednorazowo, a systematycznie i wytrwale. 

Powodzenia!

photos via: lovelyluciano.com, josefindahlberg.se, thriftsandthreads.com, styletraces.com

1 komentarz:

  1. Ja to mam wrażenie, że już znaczna większość popularnych ludzi przerobiła swój profil instagramowy na mini bloga co widać po strasznie długich opisach.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger