Porady stylisty: jaki kolor rządzi w 2019?Chociaż za oknem zima, wejście w nowy rok sprawiło, że zaczynamy myśleć o nowym sezonie. Stylowe inspiracje rozpoczynamy od koloru roku, wybieranego corocznie przez Instytut Pantone. Wybór każdorazowo wzbudza wielkie zainteresowanie nie tylko specjalistów z branży poligraficznej, ale także świata designu, mody i urody.

Kolorem roku 2019 eksperci Pantone ustanowili Living Coral. Koralowo-złoty odcień stanowi niejako przeciwieństwo zeszłorocznego wyboru: chłodnego Ultra Violet. W 2019 mamy otaczać się barwą ciepłą, ożywczą i zarażającą optymizmem.

Kolor Pantone 16-1546 to afirmacja życia, pogody ducha, pozytywnej energii. Ma uwydatniać cechy kolorów, które możemy odnaleźć w przyrodzie: rafa koralowa to w końcu dom dla masy gatunków, ekosystem zbudowany z kalejdoskopu najróżniejszych barw. 


 Wybory Instytutu co roku odzwierciedlają aktualną społeczną rzeczywistość i zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie. W tym roku zwraca uwagę przede wszystkim na ochronę środowiska. Nic dziwnego: to od pewnego czasu jeden z najczęściej poruszanych tematów.

Ponadto, Living Coral ma odzwierciedlać coraz większą potrzebę bliskości i przeżywania. W czasach mediów społecznościowych i ogromnego udziału technologii w naszym codziennym życiu coraz bardziej odczuwamy potrzebę intymnych relacji, spotkań, autentycznych doświadczeń, ekspresji uczuć i emocji. Tegoroczny kolor Pantone ma więc charakter radosny, ciepły, towarzyski, energetyczny i optymistyczny.


Odcień ten jest wręcz idealny do tworzenia stylizacji: jest energetyczny i przykuwa wzrok, ale równocześnie nie jest zbyt nasycony, intensywny, nie „krzyczy”. Pozwala to na wykorzystanie go w najróżniejszych stylizacjach: od luźnego street style'u, po zestawy biurowe. 

Koralowa bomberka połączona z luźnymi spodniami i oryginalnymi sneakersami? Dlaczego nie! Koralowa marynarka w stylizacji do pracy? Jak najbardziej! Color blocking w wydaniu koral + czerwień/pomarańcz/mięta/...? Jesteśmy na tak!  

Przejrzyjcie nasze inspiracje związane z Living Colar i zainspirujcie się do włączenia tego koloru w Wasze kolejne stylizacje!


photos via: pantone.com, elledecor.com, tag-walk.com, vogue.com, popsugar.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger