Translate

Dlaczego odpowiedni styl jest tak ważny szczególnie w życiu zawodowym


Ludzie szybko oceniają innych na podstawie ich wyglądu, w tym sposobu, w jaki są ubrani. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie „Psychological Science” naukowcy odkryli, że ludzie częściej oceniali kogoś jako kompetentnego i godnego zaufania, jeśli był ubrany w profesjonalny strój. Badanie wykazało również, że ludzie byli bardziej skłonni do zapamiętania czyjegoś imienia, jeśli byli dobrze ubrani.

To nie znaczy, że ubrania są wszystkim. Oczywiście istnieją inne czynniki, które wpływają na to, jak ludzie nas postrzegają, takie jak nasza osobowość i nasze umiejętności komunikacyjne. Jednak sposób, w jaki się ubieramy, z pewnością może dać nam przewagę w miejscu pracy i w życiu osobistym.Sposób, w jaki się ubieramy, może mieć znaczący wpływ na nasz wizerunek i to, jak postrzegają nas inni. 

W środowisku zawodowym jest to szczególnie ważne. Kiedy odpowiednio się ubieramy, tworzymy wizerunek kompetencji, profesjonalizmu i pewności siebie. To może dać nam przewagę w miejscu pracy i pomóc nam osiągnąć nam nasze dalsze cele zawodowe.

Oczywiście dobrze ubrany nie oznacza, że ​​musimy nosić drogie torebki lub markowe metki. Oznacza to po prostu, że powinniśmy nosić ubrania, które dobrze się na nas prezentują, są jakby charakterysytyczne dla nas i są odpowiednie do środowiska pracy, lub przynajmniej do stanowiska do jakiego aspirujemy. Powinniśmy również unikać wszystkiego, co jest zbyt odkryte lub niechlujne, szczególnie w miejscu pracy.Oto kilka wskazówek, jak dobrze ubrać się do pracy:

* Wybierz ubrania, które są dopasowane do twojego typu sylwetki.

* Zdecyduj się na klasyczne style, ponadczasowe które nigdy nie wyjdą z mody. (Wielokrotnie pisałam już tutaj na blogu nr stylu Smart Casual lub Preppy).

* Zainwestuj w kilka dobrych elementów, które możesz łączyć i dopasowywać, aby uzyskać różne stylizacje. (Garderoba Kapsułowa)

* Zwróć uwagę na szczegóły, takie jak obszycia, jakość i styl.

* Zachowaj proste i dyskretne akcesoria.

* Noś ubrania, w których czujesz się pewnie i komfortowo. Które sprawiają że czujesz się lepiej, wyglądasz lepiej.


Kiedy dobrze się ubieramy, czujemy się dobrze ze sobą. To zaufanie może nam pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku wśród naszych współpracowników i klientów. Może również dać nam pewność, że możemy podejmować ryzyko i osiągać nasze cele.Oprócz obrazu samego siebie sposób, w jaki się ubieramy, może również wpływać na to, jak postrzegają nas inni. Badania wielokrotnie wykazały, że ludzie oceniają nas na podstawie naszego wyglądu, w tym naszego ubrania. Kiedy dobrze się ubieramy, jest bardziej prawdopodobne, że będziemy postrzegani jako kompetentni, odnoszący sukcesy i godni zaufania. Może to być szczególnie ważne w miejscu pracy, gdzie nasz wygląd może mieć wpływ na rozwój naszej kariery.

Więc następnym razem, gdy będziesz się ubierać do pracy, poświęć kilka minut na przemyślenie wiadomości, którą chcesz wysłać. Wybieraj ubrania, w których czujesz się pewnie i które tworzą wizerunek profesjonalizmu. Kiedy dobrze się ubierasz, masz większe szanse na sukces zawodowy.


Jeśli chcesz być traktowany poważnie w swojej karierze, ważne jest, aby ubierać się odpowiednio. Nie oznacza to, że musisz codziennie nosić garnitur i krawat, ale powinieneś upewnić się, że twoje ubrania są czyste, wyprasowane i dobrze leżą. Powinieneś także unikać noszenia rzeczy zbyt odkrywczych lub zbyt swobodnych.


Kiedy dobrze się ubierasz, tworzysz wizerunek kompetencji i profesjonalizmu. To może pomóc ci zrobić postęp w karierze. Poświęć więc trochę czasu na skompletowanie profesjonalnej garderoby, w której będziesz wyglądać i czuć się najlepiej.

Źródła;

- Psychological Science 

https://glowear.cc/blogs/news/the-importance-of-dressing-well-for-self-image

2 komentarze:

  1. Styl jest ważny i trzeba go dopasować do swoich upodobań, ale też zawodu.

    OdpowiedzUsuń
  2. W wielu zawodach ubiór ma znaczenie i musi być odpowiedni.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger