Modne trendy * Spódnice maxi, jak je nosić?

maxi spódnice, stylizacje, porady stylisty, kobiety, w co się ubrać, styl moda, blog modowy, blog, inspiracje modowe

Spódnica maxi, jak ją nosić?


Wiele osób twierdzi, że maxi spódnica przeznaczona jest dla wysokich i szczupłych kobiet - nic bardziej mylnego!  Obecnie sklepy oferują nam wiele fasonów i każda pani znajdzie dla siebie odpowiedni. Ważne jest, aby dopasować odpowiedni model do swojej figury.

maxi spódnice, stylizacje, porady stylisty, kobiety, w co się ubrać, styl moda, blog modowy, blog, inspiracje modowe maxi spódnice, stylizacje, porady stylisty, kobiety, w co się ubrać, styl moda, blog modowy, blog, inspiracje modowe

Taka spódnica ma same zalety, idealnie sprawdza się w upalne dni, dodając nam lekkości i kobiecości, zakrywa to co mamy do ukrycia i pasuje dla pań w każdym wieku. Wiele kobiet, niestety, ma kompleksy z powodu nóg i unika spódnic. Spódnice do ziemi są świetnym pomysłem na rozwianie tych wątpliwości.

Ogólnie przyjmuje się zasadę, że długie spódnice nie są wskazane dla kobiet o filigranowej budowie oraz dla rozmiarów XXL. Oczywiście do tych figur nie będzie pasował każdy fason.
Jaki zatem model będzie odpowiedni?

Zarówno kobietom niskim i drobnym, jak i masywnym sylwetkom nie będą pasować spódnice lejące się. Panie niskie powinny postawić na spódnice układające się równo, u góry wąskie, na dole szersze. Świetnie będą wyglądać także w spódnicach z dłuższym tyłem, przód może być odsłonięty.

maxi spódnice, stylizacje, porady stylisty, kobiety, w co się ubrać, styl moda, blog modowy, blog, inspiracje modowe

 Panie o masywnej sylwetce także nie powinny rezygnować z długich spódnic. W ich przypadku sprawdzą się spódnice w ciemnych kolorach - czerń, granat, mogą być zarówno wąskie i obcisłe, jak i szersze, zwłaszcza w dolnej części. Sprawdzi się tutaj fason spódnicy w "cygańskim stylu".

maxi spódnice, stylizacje, porady stylisty, kobiety, w co się ubrać, styl moda, blog modowy, blog, inspiracje modowe

Panie tęgie oraz drobne powinny unikać bardzo wzorzystych spódnic, nadmiar małych wzorków przytłoczy i negatywnie wpłynie na całość stylizacji. Lepiej postawić na średnie wzory albo gładkie, jednobarwne fasony.
Decydując się na długą spódnicę, warto pamiętać o stonowanej i dopasowanej kolorystyce do reszty naszej garderoby. 

Mam nadzieję, że każda z Pań znajdzie coś dla siebie/Kasia

Photos via: weheartit.com, tumbrl.comvanessajackman.blogspot.com, novamoda.pl

3 komentarze:

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger