Poradnik * Jak nosić komfortowo buty na obcasie


Szpilki wynalazły kobiety a uwielbiają je mężczyźni,  prawdopodobnie dlatego że nie muszą w nich chodzić ; )
Faktem jest że buty na obcasie świetnie wysmuklają całą sylwetkę, niskim kobietą dodają centymetrów i sprawiają że czujemy się bardziej pewne siebie.
Oto 6 sposobów które sprawią by chodzenie w szpilkach stało się łatwiejsze i mniej bolesne.
1. Dopasowanie

Często przyczyną dyskomfortu nie jest wcale wysokość obcasa ale rodzaj, jeżeli czujesz się nie pewnie w szpilkach, wybierz słupek, Twoja stopa będzie stabilniejsza.
Niektóre szpilki są źle wyprofilowane, sprawiają że stopa wygina się w nienaturalny sposób, buty powinny mieć kształt imitujący naturalne ułożenie stopy.2. Przezorny zawsze ubezpieczony

Jeżeli Twoje stopy po noszeniu szpilek zawsze otarte są w tych samych miejscach,  oklej buty żelowymi plastrami, kupisz je w drogerii za grosze i zaoszczędzisz sobie sporo bólu.


3. Obserwuj i ucz się

Zobserwuj modelki na wybiegu, stawiają na prawdę długie kroki poruszając przy tym biodrami, to na prawdę ułatwia chodzenie  ,, na wysokościach "  : )4. Zapobiegaj

Antyperspirant do stóp, warto go mieć, jest idealnym środkiem zapobiegający otarciom naskórka podczas kontaktu z butem, dzięki niemu stopy pozostają cały czas suche.5. Lodowisko

Bywa tak że nasze szpilki mają bardzo śliską podeszwę, może być to bardzo niebezpieczne dla naszych kostek, najlepiej udać się wtedy do zaufanego szewca który przyklei nam specjalną podkładkę antypoślizgową.

6. Wynalazki

Przy bardzo wysokich szpilkach pomocne będą żelowe lub silikonowe poduszki, które uniemożliwiają przesuwanie się stopom do przodu,  a buty lepiej przylegają. Jeżeli buty okażą się za luźne, pomogą wkładki, które zmniejszą wewnętrzną powierzchnię butów.
Dostępnej w każdej większej drogerii.


          Photo via : pinterest.com , ceneo.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger