Translate

Dress Code 10 podstawowych zasadDress code to pewien kanon stroju, wyznacza reguły ubioru służbowego, określa zasady w konkretnych miejscach pracy. Pierwsze wrażenie to połowa sukcesu. Oto 10 podstawowych zasad dress code.

1. Spódnica


Odpowiednia długość - do kolana lub centymetr przed, obcisłe spódniczki do połowy uda nie są mile widziane.2. Biżuteria


Musi komponować się w klasyczną stylizacje,  dopuszczalne są dwa elementy biżuterii, np: kolczyki i bransoletka lub ciekawa broszka i pierścionek.3. Bluzka


Nie należy zakładać zbyt opjętych bluzek lub takich odkrywających brzuch, czy ramiona. Najistotniejszą zasadą jest zakrywanie dekoltu, czasami musimy się nad kimś nachylić, dlatego głębokie dekolty odpadają.


4. Kolory


Nie przesadzajmy z ich nadmiarem, strój powinien być w odpowiednio stonowanej kolorystyce. Kolor stroju jest sygnałem komunikacji interpersonalnej.
Barwy jakie wybieramy powinny pozostawać w harmonii z naszym typem urody.5. Rajstopy


Mile widziane,  w dobrym tonie jest ich nakładanie w momencie kiedy decydujemy się na spódnicę lub sukienkę.6. Obuwie


Rezygnujemy z sandałów, jeżeli obcas to pełny but,  zwracamy uwagę na czystość,  czyścimy buty przed pójściem do pracy.
7. Makijaż, włosy


Naturalny, rozświetlony,  delikatny, zapominamy o czerwonej szmince i kolorowych cieniach do oczu.
Jeżeli Twoje włosy można spiąć to nie powinny być rozpuszczone.8. Paznokcie


Zadbane dłonie oraz manicure w stonowanych odcieniach,  zapominamy w tym wypadku o żywych kolorach, french mile widziany.

9. Spodnie


Radzimy zainwestować w garnitur, dobrze skrojone spodnie które możemy łączyć z marynarkami z podobnych tkanin, pamiętajmy też o tym żeby spodnie były z materiału który się nie gniecie.

10. Marynarka


Tak jak w przypadku spodni, zwracamy uwagę na tkaninę, marynarka po całym dniu pracy ma wyglądać jak zdjęta z wieszaka dlatego musi być wykonana z materiału który się nie gniecie. Bardzo ważne też żeby była dobra gatunkowo.


Jeśli poszukujesz więcej inspiracji z zakresu biznesowej mody, na naszej tablicy Pinterest "Her Business Code" znajdziesz wiele ciekawych, niesztampowych i zaskakujących stylizacji idealnych do biura lub na ważne spotkanie;                    Photo via : pinterest.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger