Ty też możesz ubierać się jak Francuzka
W Paryżu trwa właśnie Paris Haute Couture Week, w czasie którego pokazywane są najbardziej zjawiskowe kreacje nadchodzącego sezonu. To właśnie teraz prezentowane są kolekcje Christian Dior, Atelier Versace, Chanel, Elie Saab, Giorgio Armani Prive, Jean Paul Gaultier, Valentino, a żeby je zobaczyć z różnych zakątków świata przyjeżdżają największe gwiazdy.
Nasze oczy niewątpliwie zwrócone są w tym tygodniu na Paryż. Z tej okazji przyglądamy się stylowi jego mieszkanek, który kobiety z innych krajów od dekad podziwiają i starają się naśladować.

- Prostota  i minimalizm.
Paryżanki to uosobienie formuły, że mniej znaczy więcej. Ich stylizacje składają się z małej ilości klasycznych elementów garderoby. Skromna jest też biżuteria. Zamiast wielkich kolii i błysków, ewentualnie małe kolczyki i delikatny łańcuszek.  
 - Zestawy uniwersalne
A jeśli chodzi o najpopularniejsze zestawienie tych prostych elementów to będzie to zdecydowanie biały T-shirt lub koszula, prosta marynarka i spodnie.


- Paski, paski i jeszcze raz paski.
Nad wzory Paryżanki bardziej cenią sobie ich brak, ale dla jednego motywu robią wyjątek. Uwielbiają paski. Najczęściej noszonym modelem są bez wątpienia czarno-białe poziome paski na bluzkach, topach i koszulach.


- Nie szalej z kolorami
Stylizacje Paryżanek są minimalistyczne nie tylko jeśli chodzi o ilość elementów czy dodatków. To też umiar w kwestii koloru. Wydaje się, że dwie, trzy barwy to dla mieszkanek Francji maksimum szaleństwa.


- Postaw na wygodę
W przeciwieństwie do mieszkanek Nowego Jorku, Paryżanki zamiast męczyć się na wysokich obcasach, wolą biegać po mieście w balerinkach. Pozostałe części garderoby też mają wygodne. Bluzka nie musi opinać ciała, a spodnie mogą być dzwonami czy boyfriendami.- Ukochana grzywka
Czupryna a la francaise? Jeśli miało by się wybrać dwie najbardziej typowe dla Francuzek fryzury, z pewnością byłyby to krótkie, lekko pofalowane włosy lub dłuższe, rozpuszczone i z prostą grzywką!


- Po męsku
Francuzki nie boją się ubrań w męskich stylu. Stąd skromniejsza paleta barw, luźniejsze kroje, niższe obcasy i krótsze włosy.


- Nonszalancja
Na koniec najważniejsze: nonszalancja, czyli kwintesencja stylu Francuzek. Niezależnie od tego, czy i ile czasu poświęcają rozmyślaniom na temat ubioru, robią wszystko, by wyglądało, jakby wrzuciły na siebie pierwsze znalezione w szafie rzeczy i wyszły z domu bez tracenia czas na układanie włosów i makijaż. To prawdziwa sztuka!


photos via: fashiongum.com, harpersbazaar.com, elle.com, vogue.co.uk, nymag.com, thefashionlaw.com

1 komentarz:

  1. Spodnie dzwony i sukienka w grochy <3 Piękne propozycje! Zastanawiam się nad idealnym dodatkiem do takich stylizacji, co powiesz o drewnianym zegarku? coś w stylu https://plantwear.pl/produkt/seria-slick-orzech-pink/ ?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger