Porady stylisty * Kratka gingham




Kratka gingham jest jednym z ważniejszych trendów wiosny i lata.  Zagościła już w sieciówkach w najrozmaitszych wersjach. Występuje w różnych kolorach, materiałach i krojach. 

Zdecydowanie popularniejsza jako ozdobnik męskich koszul, już kiedyś była popularnym wzorem wybieranym przez kobiety. Sukienki czy spódnice w deseń inaczej zwany vichy nosiły takie ikony stylu, jak Katherine Hepburn, Grace Kelly czy znana jako jego największa fanka, Brigitte Bardot.

Kratka stała się sensacją tygodni mody, na których pokazywane były kolekcje na sezon wiosna-lato 2015. Teraz ponownie znowu uważa ją się za jeden z trendów sezonu. To dowodzi, że warto w niego zainwestować! A jak go nosić?

W żeńskiej garderobie gingham najczęściej występuje w połączeni bieli i czarni bądź pasteli: różu, błękitu czy jasnej szarości. To sprawia, że kojarzy się ze stylizacjami kobiecymi. Można nosić ją na różne sposoby i w odpowiedniej stylizacji nadaje się zarówno na biznesowy lunch, jak i na plażę. W czerni i bieli będzie bardziej elegancka, a w pastelach bardziej wakacyjna. Świetnie wygląda na koszulowej sukience, luźnej bluzce zawiązywanej w talii lub w trapezowej spódnicy.  Warto dać jej szansę niezależnie od wieku. Dobrze mogą prezentować się w niej zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. 

 Zapraszamy do obejrzenia przykładowych stylizacji, których elementem jest kultowa kratka!




photos via: instagram.com/lissyroddyy, brightontheday.com, littleblondebook.com, the-atlantic-pacific.com, collagevintage.com, Instagram.com/laurajadestone

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger