Translate

3 pomysły na spędzenie czasu w mieście + stylizacje
Urlopu nie mamy niestety przez całe lato i jednak większość wakacji spędzamy w mieście. Ale tutaj mieszkańcy robią wszytko by pogodę i wakacyjny nastrój maksymalnie wykorzystać. Podpowiadamy, co ciekawego można w sierpniu robić w mieście!

Kino letnie
Oglądanie filmu w plenerze to doskonały pomysł na zagospodarowanie letniego wieczoru. W samym Poznaniu aż roi się od miejsc, które organizują pokazy pod chmurką. Sprawdź repertuary Kina na Dziedzińcu w CK Zamek, Przystani Roosvelta22, Kina nad Wartą, Kina na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru i Bloch Kina Letniego.

Jak się ubrać? 
Pokazy odbywają się zwykle pod wieczór, dlatego nie zapomnij o tym, że w czasie seansu temperatura spadnie o kilka stopniu. Najlepiej przygotuj więc zestaw cieplejszy lub taki, do którego będzie pasować chusta bądź sweterek, lekka marynarka czy innego rodzaju narzutka. Podczas projekcji plenerowej będziesz siedzieć pewnie na leżaku bądź pufie, dlatego postaw raczej na luz, swobodę i nieformalny charakter stroju.


Koncert w plenerze

W Poznaniu w sierpniu odbędą się jeszcze m.in. koncerty w ramach projektu Żywiec Miejskie Granie (Krzysztof Zalewski, Kortez, Organek, Fismoll, Rebeka, Rasmentalism, Zamilska, Rosalie...), Festiwal Gitary. Zobaczcie też kto w jaki dzień gra w Wake Park Malta, Nocnym Targu Towarzyskim, KontenerArt czy SQ na Dziedzińcu.

Jak się ubrać?
Oczywiście najlepiej w klimacie muzyki, której będziesz słuchać. Letnie, plenerowe koncerty są jednak mniej "restrykcyjne". Jeśli będziesz ubrana po swojemu, nawet na koncercie zespołu o specyficznym klimacie, w takich okolicznościach będzie to mniej niestosowne. Na taki koncert zwykle może przecież przyjść każdy! Jeśli więc ubierasz się dziewczęco, a masz ochotę posłuchać cięższych brzmień, śmiało! Jeśli nie chcesz zaliczyć wpadki, style grunge i boho zdadzą egzamin na każdym koncercie.

Kawiarniany ogródek/dach
W wakacje ulice i rynki pięknieją. Nie tylko za sprawą rosnących przy nich przez cały rok roślin, ale i ogródków kawiarni i restauracji, które pojawiają się w tym czasie. Ponieważ są tam tylko przez krótszą część roku, wybierając się na śniadanie czy lunch, skorzystaj z tej okazji. Ogródki wystawia latem wiele lokali na Starym Rynku czy na ulicy Taczaka. Zimą będziesz za nimi tęsknić. Wieczorem wybierz się do miejsca, serwujących dania lub drinki na dachu, np. Gajowa 12, Galeria MM, Młyńska 12 albo Restauracja hotelu Kolegiackiego, Momo Love At First Bite ul.Szewska2

Jak się ubrać?
Nawet jeśli nie będziesz ich miała w ciągu dnia na sobie, do torebki koniecznie zapakuj okulary przeciwsłoneczne. Z powodu oślepiających promieni nie warto przecież z ogródka przenosić się do wnętrza, a słońce, nawet w Polsce, potrafi dać się we znaki! Reszta ubioru w zależności od miejsca i od pory dnia, ale latem można więcej: brzuch odkryty w linii talii przejdzie nawet w bardziej eleganckim miejscu (pod warunkiem, że w stylowy, a nie wulgarny sposób).
Możliwości w mieście jest latem oczywiście dużo więcej! Może Wy macie pomysły na to, jak w mieście podtrzymać wakacyjną atmosferę? Podzielcie się wskazówkami w komentarzach!


photos via: lornaluxe.com, official-dressed.com, milenalesecret.blogwalk.de, happilygrey.com, somewherelafabulousmuses.net, galmeetsglam.com, collagevintage.com,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger