Hello Monday * Jak podnieść pewność siebie? 7 porad


Pewność siebie potrzebna jest każdej z nas, każdego dnia. Nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym. Dlatego dziś mamy dla Was 7 wskazówek, które być może sprawią, że chętniej będziecie stawiać przed sobą wyzwania i łatwiej będzie Wam im sprostać.

Myśl pozytywnie
Nie skupiaj się na negatywach. W każdej sytuacji staraj się myśleć pozytywnie. To sprawi, że będziesz mieć więcej energii i wiary w swoje możliwości.


Stopniowo podnoś poprzeczkę
Jeśli nakładamy na siebie zbyt wiele lub zbyt trudne zadania, łatwiej o klęskę, a razem z nią utratę motywacji. Małe cele łatwiej osiągnąć a sukcesy zmotywują Cię do działania. Nie bez powodu tak wychwalana jest metoda małych kroków.


Twój znak rozpoznawczy
W butach na wysokim obcasie chodzisz bardziej wyprostowana? A może odwagi dodaje Ci czerwona szminka? Znajdź taki element w swoim ubiorze czy makijażu, który będzie dla Ciebie zastrzykiem pewności siebie. A potem uzupełniaj nim codzienne stylizacje.


Wychodź poza sferę komfortu
Codziennie dawaj sobie małe zadania. Zrób coś spontanicznego i nieprzewidywalnego, stopniowo pokonuj jakąś fobię, zagadaj obcą osobę na ulicy. Im częściej będziesz stawiać się w trudnych sytuacjach, tym łatwiej będziesz się w nich odnajdywać. Polub ryzyko! 

 
Świętuj sukcesy
Świętowanie awansu wydaje się oczywiste, ale postaraj się celebrować także małe, nawet pozornie nic nie znaczące sukcesy. Nagradzanie się potrafi nieźle zmotywować do działania. 


Skup się na swoich atutach
Nieważne, czy mowa o sylwetce, czy o umiejętnościach zawodowych, znajdź coś, co w Tobie dobre i dopracowuj to. Spraw, by stało się Twoją mocną stroną.

 
Bądź zorganizowana
Prowadź kalendarz, staraj się być punktualna. Poukładane życie to mniej chaosu, wpadek i wątpliwości, a to z kolei znacznie zwiększa pewność siebie.


photos via: theruecollective.com, thefashioncuisine.com, sazan.me, voguehaus.com, extrapetite.com, brooklynblonde.com, huffingtonpost.com, popsugar.com, thefunybeaver.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger