Translate

Porady * Jak dobrze zacząć nowy rok?


Koniec mijającego, a początek kolejnego roku to chwile szczególne. To czas podsumowań, nadziei i stawiania przed sobą kolejnych wyzwań. Nawet jeśli same nie czujemy takiej potrzeby, to wszystko i wszyscy wokół nas do tego zachęcają i niejako przymuszają. I mimochodem zaczynamy rozmyślać. Jak sprawić, by ten czas wpłynął na nas motywująco, a nie destrukcyjnie? Jak nie dać się zwariować?

Podsumowania - skup się na pozytywach!
Jeśli już decydujesz się na analizę minionego roku, rób to w taki sposób, żeby zadziałała na Ciebie budująco. Podsumowania mają służyć przecież motywacji i dodaniu energii do działania, a nie dołować. Nie rozpamiętuj przykrych zdarzeń i błędów. Nie żałuj. Skup się na tym, co było dobre i pozytywne. Myśl o sukcesach, rozpoczętych działaniach, które warto kontynuować, sytuacjach, które dobrze byłoby powtórzyć. 


Nic na siłę
Wszyscy wokół opowiadają o swoich noworocznych postanowieniach? Wszechobecna aura dążenia do samodoskonalenia potrafi być męcząca. Im więcej się o tym mówi, tym bardziej czujemy się tym przytłoczeni. Postanowienia często nie wynikają z naszej własnej chęci zmian, a niejako z przymusu otoczenia. Dlatego pamiętaj, że nie musisz na siłę robić sobie noworocznych planów. Co więcej, cele stawiane w ciągu roku, a nie na jego początku mają większą szansę się na realizację.

Nie przesadź z wyzwaniami
Jeśli planujesz zmiany od początku nowego roku, pamiętaj, żeby nie przesadzić i nie nałożyć na siebie zbyt wiele. Jeśli nie lubisz chodzić na siłownię, nie obiecuj sobie, że teraz będziesz ćwiczyć pięć dni w tygodni. 


Małe kroki
Jakie postanowienia są więc najlepsze? Takie, do których realizacji możesz dążyć stopniowo. Nie stawiaj przed sobą nierealistycznych wyzwań. Trudności w stawianiu im czoła będą Cię tylko demotywować. Małymi krokami zdziałasz więcej.


Nie sugeruj się innymi
Konstruując noworoczne postanowienia nie oglądaj się na przyjaciółki, męża, kolegów z pracy. Nie sugeruj się wielkością czy treścią ich pomysłów. Obmyślaj własne plany, stawiaj przed sobą spersonalizowane cele. Rób to, co najlepsze dla Ciebie samej.


Najważniejsze? Pokochać siebie
Nowy rok, nowa ja? Niekoniecznie! Rozwijaj się, stopniowo ulepszaj, ale nie zmieniaj całkowicie. Nie zmieniaj się na siłę, tylko dlatego, że czujesz, że tak powinnaś. Niech Twoimi najważniejszymi postanowieniami noworocznymi będą pokochanie siebie, docenianie nawet najmniejszych sukcesów, bycie z siebie dumną i pozostanie sobą.


photos via: beautyandthechic.net, hellofashionblog.com, thevivaluxury.com, marieshuilsman.nl, katelavie.com, memorandum.com, thetomkatstudio.com, whatsapplovestatus.com, louiseroe.com, lifewithme.com

2 komentarze:

  1. Garść dobrych, praktycznych porad - to właśnie lubię, gotowe do zastosowania w codziennym życiu :) Ja wraz z nadejściem nowego roku postanowiłam wziąć się za siebie, zarówno w kwestii zdrowia, jak i dość zapuszczonej sylwetki. Podjęłam współpracę z trenerem i dietetykiem (jeśli akurat znajdujecie się w podobnej sytuacji i poszukujecie kogoś zaufanego, serdecznie polecam Michała Wrzoska, zdecydowanie zna się na rzeczy :)), zmieniłam nawyki żywieniowe i wdrożyłam regularny plan treningowy. Od stycznia schudłam już prawie 7 kilogramów, a waga wciąż leci! Czuję się świetnie i mam nadzieję, że się to nie zmieni.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger