Translate

Styl Preppy Chic idealny na każdy wiek


Preppy Chic - Czyli jak połączyć styl studencki z dojrzałą elegancją.

Styl preppy w modzie na co dzień to połączenie klasycznego stylu studenckiego z dojrzałymi efektownymi dodatkami. To styl, który odnosi się do ponadczasowych, a jednocześnie nowoczesnych form. Wprowadza do noszonej garderoby elementy z innych dziedzin mody. 

Jeśli lubisz szykowną elegancję, ale nie chcesz stracić swobody, jaką daje casualowy styl, preppy chic to idealny trend dla Ciebie. Podstawowe elementy garderoby preppy chic to podstawa tzw garderoby kapsułowej np. biała koszula, granatowy kardigan,  bluzka w marynarskie paski sweter z golfem i wygodne spodnie chinosy. Połączenie tych elementów z eleganckimi butami lub sneakersami to już styl preppy. Kolejnym ważnym elementem stylu preppy chic są akcesoria. Torby, torebki, paski, okulary przeciwsłoneczne, zegarki i biżuteria powinny być jednocześnie funkcjonalne i eleganckie. Ważne jest, żeby akcesoria nie przesłaniały nonszelancji i sportowego luzu, który ma towarzyszyć stylowi preppy. 

Preppy chic zawsze kojarzy się z klasycznymi kolorami, a w szczególności z oliwkową, śmietanową, bordową, pudrowy róż, błękit i granatową barwą. W polskiej klimatologii warto dodać, że jest to styl, który budzi nawiązania do kultury akademickiej i osoby noszące ten styl wydają się bardziej dojrzałe, z wyższych, inteligenckich sfer. 

Najważniejsze jest połączenie klasycznych elementów z nowoczesnymi. Często na pokazach kreatorów mody pojawiają się także drobne ulepszenia, np. w postaci jeansów z eleganckimi sandałami lub skórzanej kurtki z golfem.

W preppy chic ważne jest to, aby wiedzieć, kiedy należy przesadzić lub przeciwnie - umiejętnie nonszelancko stworzyć stylizację. Użyj dowolnego dodatku lub ubrania podkreślając swoje atuty. Nie zapominaj też o naturalnym wyglądzie - mocny makijaż, definitywnie nie jest elementem stylu preppy chic.

Styl preppy chic jest prosty, ale jednocześnie elegancki. Klasyczne elementy garderoby w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami sprawiają, że styl ten jest idealny dla osób poszukujących wygody i luzu, a jednocześnie chcących wyglądać stylowo i elegancko.


Photo credit; 40plusstyle.com


 


1 komentarz:

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger