Translate

Hello Monday * Gotowa do działania


Każda z nas ma takie chwile lub nawet dni, kiedy nie czujemy się zbyt pewnie. Czekają na nas wyzwania, ale myśli o stanięciu z nimi twarzą w twarz nie napawają nas optymizmem. A często jest to koniecznością. Jak sprawić, by poranki, mimo myśli o obowiązkach, były przyjemniejsze? Jak odnaleźć w sobie niezbędne pokłady sił? Nam pomagają te triki!

1. Stań przed lustrem, wyprostuj się i popatrz na siebie. Potem powiedz - na głos, nie w myślach:  dam radę! Brzmi głupio? A potrafi zdziałać cuda! To dobrze znana technika o potwierdzonej skuteczności. 


2. Wstań 15 minut wcześniej. Szczególnie, jeśli masz tendencję do pojawiania się w wyznaczonym miejscu na ostatnią chwilę. Krzątanina w popłochu i świadomość ryzyka spóźnienia się raczej nie są dobrym początkiem dnia. Jeśli jesteś lepiej zorganizowana, dodatkowy kwadrans niech będzie chwilą, która pozwoli Ci na moment odciągnąć myśli od pracy. Może wyciągnij się na kanapie z książką albo zostań dłużej w łóżku, słuchając muzyki?


3. Nie zapominaj o śniadaniu. Nie bez powodu określa się je mianem najważniejszego posiłku dnia. Często wybiegamy z domu w pośpiechu, zapominając zjeść cokolwiek albo przegryzając coś wysokokalorycznego w drodze. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, może warto byś punkt 3 przeznaczyła właśnie na spokojne zjedzenie porannego posiłku. Nie tylko w pierwszy, ale i w każdy kolejny dzień tygodnia, pełnowartościowe śniadanie sprawi, że łatwiej poradzisz sobie z czekającymi na Ciebie zadaniami.   


4. Zakładaj ubrania, w których dobrze się czujesz: atrakcyjna, ale i profesjonalna. Oczywiście dopasowane do okazji. Jeśli swobodniej czujesz się w spodniach, nie wciskaj się na siłę w garsonkę. Z nimi też można stworzyć eleganckie zestawy, które zadowolą nawet najbardziej wymagających szefów.


photos via: fashionmenow.co.uk, careergirldailyshop.com, memorandum.com, galmeetsglam.com, fashionlandscape.com, chapterfriday.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger