Porady stylisty: Smart casual w miejskiej stylizacji * ponad 30 pomysłów


photo: stylemba.com

Pamiętacie nasz wpis Słowniczek dress code'u? Przybliżyłyśmy w nim po krótce pojęcia z zakresu dress code'u, które warto znać, ponieważ dość często możemy się z nimi spotkać, a które jednak są dość zagadkowe i mylące. 

Dziś przyglądamy się bliżej popularnemu stylowi smart casual. Bardziej elegancki niż casual, ale mniej niż typowy styl biurowy. Opiera się na intuicyjnym wyczuciu, co wypada, a czego raczej nie wypada założyć w bardziej formalnych sytuacjach, np. w środowisku pracy (jednak trzeba pamiętać, że w bardziej swobodnych zawodach). Brzmi zagadkowo? Stylu smart casual najlepiej nauczyć się na przykładach, dlatego przygotowałyśmy dla Was zestawienie wielu różnorodnych stylizacji, które wpisują się w ten styl. 

Warto nauczyć się przygotowywać szybkie i udane zestawy w duchu smart casual, bo pasuje do różnych okazji i doskonale sprawdza się w przypadku napiętego planu dnia. Na początku dnia do pracy, w porze lunchu na spotkanie z koleżanką, popołudniu na spotkanie biznesowe, a wieczorem na szybkie zakupy. Wybierając smart casual będziesz czuła się komfortowo w każdej z tych sytuacji.  


1 komentarz:

  1. Uwielbiam łącznie tych dwóch bajek: elegancka góra, a na stopach wygodne buty sportowe. Sztos <3

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Novamoda Style , Blogger